Kosarkaski klub Despot, Smederevo

Najubedljivija pobeda

Prethodnih dana sve naše selekcije odigrale su svoje utakmice. Najuspešniji su bili pioniri, a najmlađi minibasketaši su odigrali svoje prve utakmice.

U četvrtak 09.11.2017. godine Pioniri su gostovali ekipi Mladosti iz Smederevske Palanke. Ostvarena je najubedljivija pobeda u istoriji kluba 23:104, po četvrtinama 08:24; 03:24; 10:25; 02:31. Ujedno ovo je bila 50 pobeda našeg kluba na zvaničnim utakmicama.

Dominirali su naši igrači celim tokom utakmice. Najefikasniji bio je Novica Vranić sa 29 postignutih poena, 20 je dodao Đorđe Mitrović, a dvocifreni su još bili i Jovanović Jovan sa 17 i Petrović Aleksandar sa 16 postignutih poena. Svi oni ostvarili su najbolje učinke po broju poena i koševa iz igre na jednoj utakmici. Đorđe je pogodio i svoju prvu trojku. Novica i Lazar su postigli svoj 100. poen na ovoj utakmici a Stefan Vranić je ubacio svoj 100 koš iz igre.

18. Janićijević Mihajlo 4.

Nešto kasnije mlađi pioniri ugostili su ekipu Smedereva 1953 i u neizvesnoj završnici izgubili rezultatom 27:28, po četvrtinama 06:03; 04:10; 10:08; 07:07.

Ispostavilo se na kraju da je utakmicu rešila loša igra naših momaka u 2. četvrtini. Dva igrača su nosila igru našeg tima, Lazar Zlatanović i Stefan Jovanović sa 11 odnosno 9 postignutih poena. Pratio ih je samo Veljko Rakić koji je upisao svoje prve poene u karijeri. Postigao je 4 poena. Stefan Jovanović ostvario je najbolji lični učinak po broju poena i koševa iz igre – 4. Svoje prvo slobodno bacanje pogodio je Aleksandar Petrović.

15. Zdravković Andrija.

Sutradan minibasketaši mlađi od 10 godina igrali su svoju prvu utakmicu protiv ekipe Kris Kros-a iz Kragujevca. Na ovom meču nastupali su sledeći igrači: Arsić Nikola, Jović Luka, Krstić Aleksa, Palić Hana, Veličković Anastasija, Mihajlović Natalija, Mišić Pavle, Ševo Stefan, Novaković Sava, Petrović Dušan, Stašević Anđela, Đurić Katarina i Stojanović Teodora.

Sutradan na teren su izašli minibasketaši mlađi od 11 godina i prikazali dobru igru u duelu sa ekipom Carine. Na ovom meču nastupili su: Nevenkić Stefan, Petrović Dušan, Petrović Miloš, Mađerčić Aleksandar, Stojanović Mihajlo, Antić Luka, Stailković Luka, Stevanetić Luka, Radojević Mateja, Spasić Anja, Bojanić Mina, Jovanović Nina, Arsić Nikola, Jović Luka i Krstić Aleksa.

U nedelju 12.11.2017. put Velike Plana krenule su obe minibasket selekcije. Na ove dve utakmice predstavljali su nas: Nevenkić Stefan, Petrović Dušan, Petrović Miloš, Mađerčić Aleksandar, Stojanović Mihajlo, Stailković Luka, Radojević Mateja, Spasić Anja, Bojanić Mina, Arsić Nikola, Jović Luka, Krstić Aleksa, Palić Hana, Veličković Anastasija, Mišić Pavle, Ševo Stefan, Novaković Sava, Petrović Dušan, i Stojanović Teodora.

Kasnije toga dana kadetkinje su gostovale lideru na tabeli ekipi Trstenika. Domaća ekipa je očekivano pobedila rezultatom 83:42, po četvrtinama 31:10; 16:12; 12:11; 24:09.

Protivnice su rešile pitanje pobednika u prvoj četvrtini. Naše devojke su solidno parirale u nastavku meča. U poslednjoj četvrtini šansu su dobile igračice koje imaju manju minutažu što je ekipa Trstenika iskoristila da dodatno poveća prednost. Najefikasnija u našem timu bila je Nina Stevanović sa 17 postignutih poena. Dobru utakmicu odigrala je i Anastasija Torlaković koja je postigla 12 poena. To je njen rekord za klub, a po 2 pogođena slobodna bacanja i 2 trojke su njeni najbolji učinci. Aleksandra Nešić je pogodila svoje prvo slobodno bacanje za klub a Taisa Lekić je upisala svoje prve poene u karijeri. Milena Spasić je pogodila 3 koša iz igre što je njen najbolji učinak.