Odlične igre Despota i ove nedelje

Tokom prethodne nedelje odigrali smo 3 utakmice. Zabeležili smo 2 pobede i poraz. Tim porazom završene su dve fantastične serije. Prekinut je niz pionira na 11 pobeda i prekinut je niz pobeda pionira i mlađih pionira u 2017 godini. Ove dve selekcije imaju skor 18:1 u drugom delu sezone!

U četvrtak 11.05.2017. pioniri su gostovali ekipi Požarevca i zabeležili pobedu rezultatom 49:63, po četvrtinama 08:15; 19:08; 08:20; 14:20.

Svih 10 igrača koji su nastupali na ovom meču su postizali poene. Najefikasniji je bio Aleksandar Mikarić sa 14 postignutih poena. Lične rekorde po broju poena postavili su Vuk Pavlović i Aleksandar Ilić sa po 7 postignutih poena i Jovan Jovanović sa 4. Aca i Jovan su popravili učinke po broju postignutih poena iz igre sa 3, odnosno 2 pogotka. Lazar Stailković je pogodio svoju prvu trojku na zvaničnim utakmicama. Momci koji su 2003. godište pokazali su da poseduju talenat, ali im još uvek nedostaje sigurnosti i samopouzdanja kako bi sami mogli da nose teret utakmice. Kada su se oni razigrali sredinom treće četvrtine odlepili smo se od domaćina i obezbedili novu pobedu.

18. Ilić Aleksandar 7.

U nedelju su na teren prvi izašli mlađi pioniri koji su dočekali ekipu Mladosti SP i slavili pobedu rezultatom 38:22, po četvrtinama 06:08; 08:02; 16:04; 08:08.

Naši najmlađi takmičari su možda i lakše nego što se očekivalo savladali goste iz Palanke. Kao i obično Mančić i Vranić su predvodili ekipu sa po 14 postignutih poena. Nakon ove utakmice njih dvojica dele prvo mesto na listi mlađih pionira koji su pogodili najviše slobodnih bacanja – po 49. Inače Vranić je na ovom meču nastupao sa lakšom povredom noge što ovu pobedu čini još impresivnijom. Dobri su bili i Lazar Zlatanović i Milena Spasić sa 5, odnosno 4 poena. Želeli smo da što većem broju mladih igrača pružimo šansu na ovom meču pa su 8 od 12 igrača bili mlađi od nosećeg godišta. Svoj prvi poen u karijeri upisao je Stefan Jovanović sa linije penala. Strahinja Mirković i Lazar Marković su odigrali svoje prve utakmice u karijeri. Ovo iskustvo će im sigurno mnogo značiti za sledeću sezonu. Mančića i Vranića očekuje igra u pionirskoj ligi. Očekujemo i da će na tom nivou igrati kvalitetno kao i u ligi mlađih pionira.

15. Nevenkić Stefan.

Nešto kasnije pioniri su gostovali Carini i doživeli prvi poraz u 2017. godini rezultatom 59:53, po četvrtinama 18:09; 09:21; 14:07; 18:16.

Zbog povreda, bolesti i ekskurzije na ovom meču igrali smo sa samo 8 igrača. U takvom sastavu očekivalo se da će kvalitetna domaća ekipa bez većih problema doći do pobede. Nismo želeli da odlažemo utakmicu jer verujemo u sve momke i devojke koje treniraju u klubu. Nismo pogrešili. Momci koji su izašli na teren prikazali su žestoku borbu i do poslednjeg minuta utakmice imali šansu da pobede. Na kraju platili smo cenu kratke rotacije. Najbolji strelac našeg tima bio je Đorđe Stefanović koji je postigao 18 poena od čega 4 trojke. Tako je izjednačio najbolji učinak po broju pogođenih trojki u kratkoj istoriji kluba. Ujedno na ovom meču je postigao 100. koš iz igre. Efikasni su bili i Aleksandar Mikarić sa 9 i Bogdan Zlatanović sa 7 postignutih poena. Bogdan je igrao utakmicu sa povređenim zglobom i zaslužuje svaku pohvalu za požrtvovanje koje je pokazao. Lazar Stailković, Jovan Jovanović i Novica Vranić su fantastično iskoristili priliku koja im je pružena. Lazar je pogodio 2 trojke, što je njegov lični rekord, za 6 poena. Jovan je pogodio svoju prvu trojku u karijeri, prvi put je pogodio 2 slobodna bacanja na jednoj utakmici i ostvario svoj najbolji učinak sa 5 postignutih poena. Novica je postigao 3 poena i fantastično je igrao u odbrani. Na ovom meču oboren je timski rekord sa 10 pogođenih trojki na jednom meču.