Pobeda u produžetku

Prvi put nakon 08.02.2015. godine Despoti su igrali produžetak. Tada je pobeđena ekipa Plane rezultatom 39:36. Više od dve i po godine kasnije 22.10.2017. godine savladali smo ekipu Požarevca u prvoj utakmici sezone 2017-2018. Rezultat nakon 40 minuta igre bio je 42:42. U produžetku naši gosti su ostali bez snage, pa je naš tim pobedio rezultatom 48:43, po četvrtinama 12:09; 09:13; 11:06; 10:14; 06:01.

Utisak je da su naši momci mogli i trebali da ranije reše pitanje pobednika. Uprkos dobroj organizaciji napada i velikom broju otvorenih šuteva nismo bili naročito precizni. Na kraju smo ipak nagrađeni za uloženi trud i borbenu igru. Utakmica je bila izjednačena celim svojim tokom. U poslednji minut gosti su ušli sa 3 poena prednosti i loptom. Nakon dobrog presinga ukrali smo loptu i Bogdan Zlatanović je smanjio naš zaostatak na pola koša. Uspeli smo da se odbranimo i nakon dobrog zagrađivanja loptu je dobio Aleksandar Mikarić koji je zaustavljen nesportskom ličnom greškom. Prvo slobodno bacanje je promašio, drugo pogodio i doneo nam izjednačenje 20 sekundi do kraja. U poslednjem napadu iz solidne pozicije šut za tri poena Bogdan nije pogodio i ušli smo u produžetak. Đorđe Stefanović i Ognjen Milašinović postigli su poene u produžetku i tako nam doneli prvu pobedu u novoj sezoni.

Najefikasniji na ovom meču bio je Aleksandar Mikarić sa 14 postignutih poena, a po 8 su postigli Bogdan Zlatanović i Ognjen Milašinović. Svoje prve utakmice za klub odigrali su pomenuti Ognjen i Miljan Čukić koji je postigao 2 poena. Posebno treba pohvaliti i Stefana Vranića koji je u svojoj prvoj kadetskoj utakmici iako 3 godine mlađi od konkurencije postigao 5 poena i igrao dobru odbranu. Pogodio je svoju prvu trojku za klub na zvaničnim utakmicama.