Kadetkinje

Odlične igre naših selekcija u završnici 2017te!

Izuzetno smo zadovoljni igrom naših mladih igrača u prethodnom periodu. Odigrali smo veliki broj utakmica nakon kojih je jasan zaključak da su naši igrači napravili veliki napredak u odnosu na početak sezone. Ostvareno je pregršt ličnih i timskih rekorda. Pioniri su obezbedili plasman u narednu fazu takmičenja i za sada su bez poraza. Kadetkinje su došle u odličnu poziciju da se bore za jedno od prva tri mesta u svojoj ligi.

Kadeti su u prethodnom periodu odigrali šest utakmica i zabeležili jednu pobedu. S obzirom na sve probleme koji prate ovu selekciju možemo biti zadovoljni ostvarenim u ovom delu sezone.
– Po Basket – Despot 87:56 (Radosavljević Miljan 19 (1 trojka), Mikarić Aleksandar 12, Zlatanović Bogdan 11 (1 trojka), Nikolić David 10, Milašinović Ognjen 4, Stefanović Đorđe 2, Čukić Miljan);
– Despot – Plana 34:73 (Nikolić David 11 (2 trojke), Mikarić Aleksandar 10, Milašinović Ognjen 8, Đorđević Lazar 3 (1 trojka), Čukić Miljan 2, Zlatanović Bogdan, Janićijević Mihajlo, Vranić Stefan);
– Starinski – Despot 62:51 (Stefanović Đorđe 12, Zlatanović Bogdan 11 (2 trojke), Milašinović Ognjen 11, Nikolić David 7 (1 trojka), Vranić Stefan 4, Mikarić Aleksandar 2, Mančić Stefan 2, Jovanović Jovan 2, Đorđević Lazar);
– Požarevac – Despot 91:54 (Mikarić Aleksandar 16 (1 trojka), Nikolić David 13 (3 trojke), Zlatanović Bogdan 11, Milašinović Ognjen 10, Stefanović Đorđe 4);
– Despot – Carina 71:63 (Mikarić Aleksandar 30, Milašinović Ognjen 19 (3 trojke), Nikolić David 11 (3 trojke), Zlatanović Bogdan 7 (1 trojka), Pavlović Vuk 2, Petrović Aleksandar 2, Janićijević Mihajlo, Vranić Stefan, Mančić Stefan, Jovanović Jovan);
– Mladost SP – Despot 84:49 (Vranić Stefan 10, Đorđević Lazar 9 (1 trojka), Nikolić David 9 (1 trojka), Mikarić Aleksandar 8, Zlatanović Bogdan 7, Milašinović Ognjen 4, Čukić Miljan 2).

Aleksandar Mikarić je na utakmici protiv Požarevca postao tek treći igrač koji je postigao 500 poena za klub, a na utakmici protiv Carine postavio je lični rekord sa 30 postignutih poena i 11 koševa iz igre. Na ovoj utakmici Aleksandar je postao prvi igrač koji je odigrao 70 utakmica za klub. David Nikolić je na utakmici protiv Po Basketa postigao 200. poen za klub. Ognjen Milašinović je na utakmici protiv Carine postavio lične rekorde sa najviše postignutih poena – 19, najviše koševa iz igre – 8, i najviše trojki – 3. Na utakmici protiv Starinskog pogodio je 5 slobodnih bacanja što je njegov najbolji učinak od kako je u klubu. Aleksandar Petrović je na utakmici protiv Carine postigao svoj 100 poen za klub. Treba pomenuti i Stefana Vranića koji je protiv Mladosti SP u konkurenciji 3 godine starijih igrača postigao 10 poena.

Kadetkinje su u prethodnom periodu zabeležile četiri pobede iz isto toliko utakmica. Trenutno zauzimaju prvo mesto u grupi ali uz više odigranih utakmica u odnosu na ekipu Trstenika. Naše devojke su u odličnoj poziciji da osvoje neku od medalja. Prikazale su veliki napredak od početka sezone i verujemo da će tako nastaviti i u 2018. godini.
– Despot – Bagdala 70:65 (Stevanović Nina 30 (1 trojka), Spasić Kristina 16, Torlaković Anastasija 14, Spasić Milena 6 (1 trojka), Jovanović Teodora 2, Nešić Aleksandra 2, Pantović Iva, Lekić Taisa);
– Plana – Despot 55:63 (Spasić Kristina 24, Stevanović Nina 14 (2 trojke), Torlaković Anastasija 8 (1 trojka), Jovanović Teodora 8, Spasić Milena 6, Lekić Taisa 3, Pantović Iva 2, Nešić Aleksandra, Savić Teodora, Milašinović Mila);
– Despot – Zicer 2014 57:35 (Stevanović Nina 16, Spasić Kristina 14, Nešić Aleksandra 8, Spasić Milena 6, Torlaković Anastasija 5, Savić Teodora 4, Jovanović Teodora 2, Milašinović Mila 2, Pantović Iva);
– Palanka 2012 – Despot 36:55 (Spasić Kristina 18 (1 trojka), Stevanović Nina 10, Torlaković Anastasija 8, Nešić Aleksandra 7 (1 trojka), Jovanović Teodora 5, Pantović Iva 4, Spasić Milena 2, Savić Teodora 1).

Nina Stevanović je na utakmici protiv Plane postala prva igračica koja je postigla 100 poena za klub. Na utakmici protiv Bagdale postigla je lični rekord sa 30 postignutih poena i 11 koševa iz igre. Kristina Spasić je na utakmici protiv Palanke 2012 stigla do brojke od 100 poena za klub i pogodila svoju prvu trojku, a na utakmici protiv Plane postigla je 24 poena što je njen najbolji učinak. Na toj utakmici 11 puta je poentirala iz igre. Anastasija Torlaković je na utakmici protiv Bagdale postavila svoj lični rekord sa 14 postignutih poena i 6 koševa iz igre, a na utakmici protiv Palanke 2012 ostvarila je svoj najbolji učinak sa linije penala sa 4 pogođena šuta. Taisa Lekić je na utakmici protiv Plane pogodila svoje prvo slobodno bacanje u karijeri i postigla 3 poena što je za sada njen najbolji učinak. Aleksandra Nešić je na utakmici protiv Zicera 2014 postigla najviše poena do sada za klub 8. Na ovoj utakmici postigla je i najviše koševa iz igre – 4, a na utakmici protiv Palanke 2012 pogodila je svoju prvu trojku za klub. Teodora Savić postigla je svoje prve poene na utakmici protiv Zicera 2014. Upisala je 4 poena, a na utakmici protiv Palanke 2012 pogodila je svoje prvo slobodno bacanje za klub. Milašinović Mila je debitovala za naš klub na utakmici protiv Plane, a protiv Zicera 2014 upisala je svoje prve poene.

Pioniri su nastavili da pružaju odlične partije i upisali su novih 5 pobeda, tako da sada imaju skor 9-0 i praktično su obezbedili prvo mesto u svojoj grupi. U 2017 godini pioniri našeg kluba, generacije 2002-2003 i 2003-2004 ostvarili su sjajan učinak od dvadeset pobeda i samo jednog poraza.

– Smederevo 1953 – Despot 33:71 (Mitrović Đorđe 21, Janićijević Mihajlo 14, Vranić Stefan 11, Petrović Aleksandar 10, Mančić Stefan 8, Stailković Lazar 4, Vranić Novica 4, Pavlović Vuk, Jovanović Jovan, Simonović Stefan, Lović Aleksa, Stefanović Mateja);
– Po Basket – Despot 41:50 (Mitrović Đorđe 17 (1 trojka), Janićijević Mihajlo 9, Vranić Stefan 8, Vranić Novica 6 (1 trojka), Stailković Lazar 3 (1 trojka), Petrović Aleksandar 3, Pavlović Vuk 2, Mančić Stefan 2, Jovanović Jovan, Simonović Stefan);
– Despot – Požarevac 60:55 (Vranić Novica 22 (2 trojke), Mitrović Đorđe 11 (1 trojka), Jovanović Jovan 9, Mančić Stefan 6, Janićijević Mihajlo 5, Vranić Stefan 5, Simonović Stefan 2, Pavlović Vuk, Petrović Aleksandar);
– Despot – Carina 51:41 (Vranić Stefan 14, Mitrović Đorđe 12, Vranić Novica 10, Mančić Stefan 6, Petrović Aleksandar 4, Janićijević Mihajlo 3, Pavlović Vuk 2, Jovanović Jovan);
– Semendria – Despot 6:153 (Vranić Novica 34 (1 trojka), Petrović Aleksandar 28, Mančić Stefan 20, Mitrović Đorđe 17, Jovanović Jovan 14, Pavlović Vuk 12, Vranić Stefan 10, Janićijević Mihajlo 8, Simonović Stefan 6, Stailković Lazar 4).

Novica Vranić je na utakmici protiv Semendrie izjednačio klupski rekord sa 34 postignuta poena na jednoj utakmici i sa 16 koševa iz igre postavio novi klupski rekord u toj kategoriji. Na utakmici protiv Požarevca pogodio je 2 trojke što je njegov najbolji učinak. Aleksandar Petrović je na utakmici protiv Semendrie postigao 28 poena, što je njegov najbolji učinak, uz 14 koševa iz igre. Đorđe Mitrović je na utakmici protiv Po Basketa došao do 100 poena za klub, a protiv Smedereva 1953 postavio lični rekord sa 21 poenom i 9 koševa iz igre. Na istoj utakmici Mihajlo Janićijević ostvario je svoje najbolje učinke sa 14 postignutih poena i 6 koševa iz igre. Na utakmici protiv Carine Vranić Stefan je postao tek peti igrač koji je postigao više od 300 poena u dresu Despota. Timski, Despoti su na utakmici protiv Semendrie ostvarili najubedljiviju pobedu u istoriji +147 i postigli najviše poena – 153.

Mlađi pioniri nisu uspeli da pobede u prethodnom periodu. Ipak nismo potpuno nezadovoljni jer je nekoliko igrača pokazalo zavidan napredak, a posebno se ističe Lazar Zlatanović koji igra odličnu sezonu.

– Despot – Po Basket 27:34 (Zlatanović Lazar 17, Jovanović Stefan 3, Zdravković Andrija 2, Krstić Mihajlo 2, Rakić Veljko 2, Kostić Strahinja 1, Petrović Vuk, Vranić Vuk, Radovanović Vuk, Pavlović Uroš, Savić Filip, Petrović Dušan);
– Palanka 2012 – Despot 41:27 (Pavlović Uroš 7, Zlatanović Lazar 6, Jovanović Stefan 6, Zdravković Andrija 4, Petrović Aleksandar 2, Krstić Mihajlo 1, Miović Mihajlo 1, Kostić Strahinja, Vranić Vuk, Radovanović Vuk, Rakić Veljko, Nevenkić Stefan);
– Mladost SP – Despot 41:32 (Zlatanović Lazar 21, Jovanović Stefan 5, Kostić Strahinja 3, Pavlović Uroš 2, Petrović Aleksandar 1, Zdravković Andrija, Vranić Vuk, Todorović Predrag, Krstić Mihajlo, Rakić Veljko, Miović Mihajlo, Savić Filip);
– Despot – Carina 42:43 (Zlatanović Lazar 24, Pavlović Uroš 9, Radovanović Vuk 4, Kostić Strahinja 2, Zdravković Andrija 2, Petrović Aleksandar 1, Vranić Vuk, Javor Aleksa, Krstić Mihajlo, Rakić Veljko, Miović Mihajlo, Nevenkić Stefan)
– Plana – Despot 51:20 (Zlatanović Lazar 9, Kostić Strahinja 5, Zdravković Andrija 2, Krstić Mihajlo 2, Savić Filip 2, Petrović Aleksandar, Vranić Vuk, Pavlović Uroš, Rakić Veljko, Nevenkić Stefan, Arsić Aleksandar, Mađerčić Aleksandar);

Lazar Zlatanović je na utakmici protiv Carine postavio lični rekord sa 24 postignuta poena i 9 koševa iz igre, a na utakmici protiv Mladosti SP pogodio je 7 slobodnih bacanja što je njegov najbolji učinak. Na ovoj utakmici Lazar je postigao svoj 100 poen i pogodio 1000 bacanje za naš klub. Uroš Pavlović je na utakmici protiv Carine ostvario najbolji lični učinak sa 9 postignutih poena. Tri slobodna bacanja koliko je pogodio na ovom meču su njegov najbolji učinak. Strahinja Kostić je na utakmici protiv Plane pogodio 5 slobodnih bacanja za 5 poena što su njegovi najbolji učinci. Zdravković Andrija je na utakmici protiv Palanke 2012 postigao 4 poena i pogodio 2 slobodna bacanja što su njegovi do sada najbolji učinci. Mihajlo Krstić je na utakmici protiv Po Basketa pogodio 2 slobodna bacanja što je njegov novi najbolji učinak. Stefan Jovanović pogodio je 3 slobodna bacanja protiv Mladosti SP. Na utakmici protiv Carine za klub je debitovao Aleksa Javor. Svoje prve poene za klub postigli su Vuk Radovanović, Filip Savić i Mihajlo Miović. Vuk je zabeležio 4 poena protiv Carine, Filip je postigao 2 poena protiv Plane a Mihajlo je pogodio slobodno bacanje protiv Palanke 2012.

Minibasketaši su odigrali sve predviđene utakmice. Čak 33 dečaka i devojčica nastupila su na ovim utakmicama.To su: Nevenkić Stefan, Petrović Dušan, Petrović Miloš, Arsić Aleksandar, Mađerčić Aleksandar, Stevanetić Luka, Stojanović Mihajlo, Antić Luka, Filipović Vladimir, Stailković Luka, Spasić Anja, Jovanović Nina, Bojanić Mina, Đurić Natalija, Radojević Mateja, Staletović Janko, Jović Luka, Arsić Nikola, Krstić Aleksa, Palić Hana, Veličković Anastasija, Mihajlović Natalija, Stojanović Teodora, Mišić Pavle, Ševo Stefan, Novaković Sava, Petrović Dušan, Stašević Anđela, Đurić Katarina, Stojkić Vladimir, Arsić Stefan, Stamenković Vuk i Antić Nevena.

Srećne novogodišnje i božićne praznike želi vam KK Despot!