Pioniri bez finalnog turnira

Pioniri našeg kluba ostali su bez plasmana na finalni turnir regionalne lige. U poslednjem kolu ubedljivo su poraženi od ekipe Mladosti iz Smederevske Palanke 70:48 (Vranić Novica 16 (2 trojke), Petrović Aleksandar 8, Vranić Stefan 7, Simonović Stefan 4, Mančić Stefan 4, Mitrović Đorđe 4, Janićijević Mihajlo 3 (1 trojka), Pavlović Vuk 2, Stailković Lazar, Jovanović Jovan).

Naši domaćini su igrali odličnu odbranu i potpuno zaustavili našeg najboljeg strelca ove sezone Đoleta Mitrovića. Teško smo dolazili do poena a jedini raspoložen igrač u našem timu bio je Novica Vranić sa 16 postignutih poena. On je na ovom meču postigao svoju 10 trojku za klub. Solidnu partiju prikazao je Aleksandar Petrović sa 8 postignutih poena. Pored dobre odbrane igrači Mladosti su bili raspoloženi i u napadu i već su u prvom poluvremenu došli do 20 poena prednosti. Mirno su priveli utakmicu kraju.

I pored toga što se nismo kvalifikovali na završni turnir moramo biti zadovoljni sezonom. Ekipa koja ima samo 10 igrača se sjajno borila do samog kraja. Očigledno nas je sustigao umor i nismo imali snage da prikažemo svoj maksimum. Pored toga utisak je da su momci izgoreli u želji da ostvare što bolji rezultat. Pokazali su veliki napredak u odnosu na prethodne sezone što je za nas najvažnije. Verujemo da će u naredne sezone ući još spremniji i da će imati više sreće s obzirom da su ove godine ispali samo zbog lošije koš razlike u trouglu sa odličnim ekipama Požarevca i Mladosti iz Smederevske Palanke.

Mlađi pioniri privode kraju utešnu ligu. Tako će se sezona za sve naše selekcije završiti ovog vikenda.

Po Basket – Despot 39:33 (Zlatanović Lazar 11, Pavlović Uroš 10, Zdravković Andrija 5, Jovanović Stefan 5, Kostić Strahinja 2, Krstić Mihajlo, Petrović Aleksandar, Rakić Veljko, Nevenkić Stefan);
Despot – Starinski 41:37 (Zlatanović Lazar 14, Krstić Mihajlo 6, Pavlović Uroš 4, Jovanović Stefan 4, Nevenkić Stefan 4, Petrović Dušan 4, Zdravković Andrija 3, Kostić Strahinja 2, Petrović Aleksandar, Vranić Vuk);
Despot – Po Basket 36:29 (Zlatanović Lazar 20, Kostić Strahinja 4, Pavlović Uroš 4, Krstić Mihajlo 4, Petrović Aleksandar 2, Zdravković Andrija 2, Nevenkić Stefan, Petrović Dušan, Vranić Vuk, Jovanović Stefan).

Mlađi pioniri prikazuju odličnu igru u utešnoj ligi. Za sada imaju skor od 2 pobede i 2 poraza. Nakon poraza na gostovanju Po Basketu zabeležili su dve pobede. Sve tri utakmice su bile izuzetno neizvesne. Upravo na ovakvim utakmicama ovi mladi igrači najviše napreduju i stiču neophodno iskustvo. Posebno smo zadovoljni igrom igrača koji će i sledeće sezone igrati u konkurenciji mlađih pionira. Na utakmici protiv Po Basketa u Smederevu pobedu smo ostvarili nakon produžetaka. Tako smo posle 4. utakmice u kojoj smo ušli u produžetke ostali neporaženi u produžecima.

Na gostovanju Po Basketu Lazar Zlatanović došao je do svog 200. poena u karijeri. Pored toga Lazar je na ovoj utakmici postao igrač sa najviše pogođenih slobodnih bacanja u uzrastu mlađih pionira u istoriji kluba. Na utakmici protiv Starinskog Mihajlo Krstić je postavio lični rekord sa 6 postignutih poena. Na istoj utakmici Dušan Petrović je postigao svoje prve zvanične poene za klub. Dule će i naredne dve sezone igrati u konkurenciji mlađih pionira i pokazao da se na njega može ozbiljno računati. Na utakmici protiv Po Basketa u Smederevu Mihajlo Krstić je postavio lični rekord sa 4 pogođena slobodna bacanja.

1 мишљење на “Pioniri bez finalnog turnira

Затворено за коментаре.