Pioniri KK Despot

Pioniri preokrenuli u Kragujevcu

U ponedeljak 26.03.2018. pioniri su u okviru drugog kola druge faze Regionalne lige savladali ekipu Šumadije 1991 rezultatom 58:62. Ovom pobedom 2 kola pre kraja naši pioniri su zadržali šansu za plasman na finalni turnir. Narednog ponedeljka u goste im dolazi Šumadija 1991 dok u poslednjem kolu gostuju Mladosti u Smederevskoj Palanci.

Pioniri Šumadije 1991 su odlično otvorili utakmicu i poveli sa 10:0. Prednost domaćina je rasla do maksimalnih plus 17 na kraju prvog poluvremena. Drugo poluvreme trener Šumadije je iskoristio da pruži šansu svim igračima koje je imao na raspolaganju za ovu utakmicu. To je dalo mogućnost našim igračima da se vrate u utakmicu. U poslednju četvrtinu ušli su sa 12 poena zaostatka. Međutim već sredinom 4. četvrtine uspeli su da se vrate na 3 poena zaostatka. Na kraju su naši momci izdržali pritisak i pobedili.

Najefikasniji u našem timu bio je Đorđe Mitrović sa 20 postignutih poena. Odličnu utakmicu odigrao je i Mančić Stefan koji je postigao 17 poena uz možda i ključnu trojku sredinom 4. četvrtine koja je unela dodatnu sigurnost u redove naše ekipe. Dvocifren je bio i Vranić Stefan sa 12 postignutih poena. Na ovom meču su Mančić i Vranić postigli svoj 400 poen u karijeri.

4. Simonović Stefan,
6. Mančić Stefan 17 (1 trojka),
7. Vranić Stefan 12,
8. Vranić Novica 7,
9. Mitrović Đorđe 20,
10. Stailković Lazar 4,
12. Pavlović Vuk,
13. Jovanović Jovan 2,
14. Petrović Aleksandar.