Tabela kadetkinja

Pioniri u drugom krugu, kadetkinje treće u regionu

Početkom 2018. godine naše selekcije su ostvarile jako dobre rezultate i ostvareni su neki od najvećih uspeha u kratkoj klupskoj istoriji.

Kadeti

Kadeti našeg kluba 2018. godinu počeli su učešćem na Božićnom turniru u Velikom Gradištu. Kao ubedljivo najmlađa ekipa na turniru zauzeli su 4. mesto. U polufinalu su od naših igrača bili bolji kadeti Požarevca rezultatom 67:48 (Radosavljević Miljan 14, Đorđević Lazar 10 (1 trojka), Mikarić Aleksandar 6, Nikolić David 4, Stefanović Đorđe 4, Milašinović Ognjen 2, Zlatanović Bogdan 2, Čukić Miljan 2, Petrović Aleksandar 2, Janićijević Mihajlo 2, Vranić Novica, Vranić Stefan).
U borbi za treće mesto savladali su nas domaćini rezultatom 84:62 (Nikolić David 17 (2 trojke), Mikarić Aleksandar 11, Radosavljević Miljan 10, Stefanović Đorđe 10, Đorđević Lazar 7, Milašinović Ognjen 4, Petrović Aleksandar 2, Zlatanović Bogdan 1, Čukić Miljan, Janićijević Mihajlo, Vranić Novica, Vranić Stefan).
Na obe utakmice su se naši momci držali do poluvremena u egalu ali nisu imali snage da izdrže protiv starijih i fizički jačih protivnika. Na ovom turniru Đorđe Stefanović je postigao svoj 300 poen za klub. David Nikolić je došao do 50 odigranih utakmica a protiv Velikog Gradišta je odigrao svoju najbolju utakmicu za klub sa 17 postignutih poena i 7 koševa iz igre. Na istoj utakmici David je postao tek drugi igrač koji je pogodio 30 trojki za klub.

Ovaj turnir poslužio je kao dobra priprema za nastavak sezone. Kadeti su ostvarili svoju treću pobedu protiv Smedereva 1953. S obzirom da je naš tim ubedljivo najmlađi u ligi možemo biti izuzetno zadovoljni ostvarenim rezultatima u ovoj sezoni.
– Despot – Po Basket 45:68 (Đorđević Lazar 14 (3 trojke), Mikarić Aleksandar 10, Nikolić David 8 (1 trojka), Stefanović Đorđe 5, Jovanović Jovan 5, Vranić Stefan 3, Zlatanović Bogdan);
– Plana – Despot 98:57 (Đorđević Lazar 14, Zlatanović Bogdan 13, Nikolić David 11, Stefanović Đorđe 11, Vranić Stefan 4, Stailković Lazar 2, Mitrović Đorđe 2);
– Smederevo 1953 – Despot 57:59 (Stefanović Đorđe 17, Radosavljević Miljan 14, Zlatanović Bogdan 10, Milašinović Ognjen 9, Mikarić Aleksandar 6, Janićijević Mihajlo 1, Mitrović Đorđe 1, Jovanović Jovan 1, Stailković Lazar, Petrović Aleksandar, Pavlović Vuk, Vranić Stefan);

Na utakmici protiv Po Basketa Lazar Đorđević je postigao 300 poen za klub. Pored toga 3 trojke na jednom meču su njegov novi najbolji učinak. Na ovoj utakmici Jovan Jovanović je postavio lični rekord sa 3 pogođena slobodna bacanja a Stefan Vranić je došao do 100 pogođenih slobodnih bacanja u karijeri. Na utakmici protiv Plane Bogdan Zlatanović je postigao svoj 200 poen za klub. 13 poena koliko je postigao na ovoj utakmici je njegov najbolji učinak do sada. Sa 6 pogođenih slobodnih bacanja Lazar Đorđević je ostvario svoj najbolji učinak. Utakmica protiv Smedereva 1953 je prva u klupskoj istoriji koja je rešena tek nakon 2 produžetka. Kao i prethodna 2 puta kada su se igrali produžeci ostvarili smo pobedu. Na ovom meču Miljan Radosavljević je postao prvi igrač u klupskoj istoriji koji je postigao 700 poena. Ognjen Milašinović je postigao svoj 100 poen za klub. Bogdan Zlatanović je pogodio veliki broj važnih slobodnih bacanja u završnici regularnog toka i oba produžetka. 8 pogodaka sa linije penala je njegov novi lični rekord.

Na kraju kadeti su zauzeli odlično 4. mesto u konkurenciji 6 ekipa. Za njih je sezona završena i prestoji im priprema za narednu sezonu u kojoj se mnogo očekuje od ove generacije.

Kadetkinje

Kadetkinje su zabeležile 2 poraza u 2018. godini, ali i pored toga možemo biti prezadovoljni njihovom igrom i borbenošću. U duelima protiv ekipa u kojima gotovo sve igračice igraju seniorsku ligu za svoje klubove naše devojke su pokazale da imaju veliki potencijal. Na kraju ostvaren je veliki uspeh o kome se nije ni razmišljalo na početku sezone, osvojena je bronzana madalja. Posebno smo ponosni na činjenicu da smo uz samo malo više sreće i iskustva mogli i do prvog mesta.

– Despot – Trstenik 41:47 (Stevanović Nina 12 (2 trojke), Torlaković Anastasija 10 (3 trojke), Spasić Kristina 8, Spasić Milena 4, Jovanović Teodora 4, Nešić Aleksandra 2, Savić Teodora 1, Pantović Iva);
– Bagdala – Despot 72:56 (Stevanović Nina 15 (1 trojka), Spasić Kristina 14, Torlaković Anastasija 12 (1 trojka), Spasić Milena 9 (1 trojka), Jovanović Teodora 3, Pantović Iva 2, Nešić Aleksandra 1, Savić Teodora);

Pobedom nad Trstenikom naše devojke preuzele bi prvo mesto i došle u poziciju da pobedama do kraja sezone osvoje prvo mesto. Nakon poraza u Trsteniku od preko 40 razlike na početku sezone malo ko je očekivao da ćemo imati šanse za pobedu u Smederevu. Ušli smo jako nervozno u utakmicu i pravili veliki broj grešaka. Naše najbolje igračice ušle su u problem sa ličnim greškama i na poluvremenu se činilo da će Trstenik lako pobediti. U drugom poluvremenu zaigrale su naše devojke mnogo pametnije. U poslednji minut ušli smo sa 4 poena zaostatka i loptom ali nismo imali sreće i Trstenik se izvukao. 3 pogođene trojke na ovom meču Anastasije Torlaković su njen najbolji učinak za klub. Na utakmici protiv Bagdale u Kruševcu početkom poslednje četvrtine naše devojke su bile na samo 4 poena zaostatka. Međutim nakon povreda naših najboljih igračica Kruševljanke su mirno privele utakmicu kraju i pobedile ubedljivije nego što je zasluženo. Na ovom meču Milena Spasić je ostvarila svoj najbolji učinak sa 9 postignutih poena.

Pioniri

Pioniri su ostvarili fantastičan rezultat osvojivši prvo mesto u svojoj grupi. Uprkos porazima od Smedereva 1953 i Po Basketa u drugi krug prenose maksimalna 4 boda što im daje za pravo da se nadaju učešću na finalnom turniru.

– Despot – Sloga PNM 54:44 (Mitrović Đorđe 17, Vranić Stefan 15, Janićijević Mihajlo 6, Mančić Stefan 5, Vranić Novica 4, Pavlović Vuk 4, Stailković Lazar 3 (1 trojka), Petrović Aleksandar, Jovanović Jovan, Simonović Stefan);
– Despot – Mladost SP 87:26 (Mitrović Đorđe 30, Pavlović Vuk 15 (1 trojka), Vranić Novica 9, Vranić Stefan 9, Mančić Stefan 9, Jovanović Jovan 6, Simonović Stefan 4, Petrović Aleksandar 3, Janićijević Mihajlo 2, Pavlović Uroš, Jovanović Stefan);
– Despot – Smederevo 1953 59:61 (Vranić Stefan 14, Mančić Stefan 13, Mitrović Đorđe 11, Vranić Novica 11, Pavlović Vuk 4, Jovanović Jovan 4, Petrović Aleksandar 2, Simonović Stefan, Zlatanović Lazar);
– Sloga PNM – Despot 59:48 (Vranić Novica 12, Mitrović Đorđe 12, Jovanović Jovan 9, Stailković Lazar 6 (1 trojka), Mančić Stefan 6, Pavlović Vuk 4, Vranić Stefan 4, Janićijević Mihajlo 2, Petrović Aleksandar 2, Simonović Stefan 2, Stefanović Mateja);
– Despot – Po Basket 39:40 (Mitrović Đorđe 11, Janićijević Mihajlo 8, Petrović Aleksandar 4, Mančić Stefan 4, Vranić Novica 4, Jovanović Jovan 3, Pavlović Vuk 2, Vranić Stefan 2, Stailković Lazar 1, Simonović Stefan).

Na utakmici protiv Sloge Mihajlo Janićijević i Lazar Stailković odigrali su svoje 50 utakmice za klub. Protiv Mladosti Vuk Pavlović je postigao 15 poena od čega 4 sa linije penala što su njegovi najbolji učinci. Đorđe Mitrović je sa 30 poena ostvario svoj najbolji učinak. Uz to je postigao i 14 koševa iz igre. Na utakmici protiv Smedereva 1953 Novica Vranić i Đorđe Mitrović postigli su svoje 200 poene u karijeri. Na utakmici u Petrovcu svoje 50 utakmice odigrali su  Vuk Pavlović, Aleksandar Petrović i Stefan Vranić.

Pioniri su drugi krug otvorili porazom kod kuće od ekipe Mladosti SP rezultatom 42:50 (Vranić Novica 14, Mitrović Đorđe 10, Vranić Stefan 6, Petrović Aleksandar 6, Janićijević Mihajlo 6, Pavlović Vuk 1, Stailković Lazar, Jovanović Jovan, Simonović Stefan, Mančić Stefan). Ovakav rezultat je zakomplikovao situaciju. Ipak naši momci i dalje sve drže u svojim rukama.

Mlađi pioniri

Mlađi pioniri odigrali su 4 utakmice i zabeležili 2 pobede. Naša najmlađa takmičarska selekcija pokazala je kvalitet. Na nekolicinu igrača iz ove selekcije možemo ozbiljno računati u narednim sezonama. Dobre igre i pobede mnogo znače mladim igračima i zbog toga smo posebno zadovoljni igrom mlađih pionira.

– Smederevo 1953 – Despot 43:31 (Zlatanović Lazar 11, Pavlović Uroš 9, Zdravković Andrija 5, Kostić Strahinja 4, Jovanović Stefan 2, Petrović Aleksandar, Vranić Vuk, Krstić Mihajlo, Rakić Veljko, Nevenkić Stefan, Javor Aleksa);
– Despot – Palanka 2012 36:33 (Pavlović Uroš 16, Zlatanović Lazar 9, Jovanović Stefan 8, Zdravković Andrija 2, Vranić Vuk 1, Petrović Aleksandar, Kostić Strahinja, Krstić Mihajlo, Rakić Veljko, Savić Filip);
– Po Basket – Despot 37:33 (Zlatanović Lazar 16, Kostić Strahinja 7, Zdravković Andrija 4, Jovanović Stefan 4, Vranić Vuk 2, Petrović Aleksandar, Rakić Veljko, Nevenkić Stefan, Mađerčić Aleksandar);
– Despot – Mladost SP 34:27 (Jovanović Stefan 11, Zlatanović Lazar 9, Vranić Vuk 4, Pavlović Uroš 3, Zdravković Andrija 2, Rakić Veljko 2, Nevenkić Stefan 2, Petrović Aleksandar, Krstić Mihajlo, Javor Aleksa, Savić Filip).

Na utakmici protiv Smedereva 1953 Andrija Zdravković ostvario je najbolji lični učinak sa 5 postignutih poena od kojih su 3 sa linije penala što je takođe njegov lični rekord. U pobedi našeg tima nad Palankom 2012 Uroš Pavlović je ostvario rekord karijere sa 16 postignutih poena. 6 pogođenih slobodnih bacanja i 5 koševa iz igre su takođe njegovi najbolji učinci. Na istoj utakmici Vuk Vranić je pogodio svoje prvo slobodno bacanje u karijeri. Lazar Zlatanović je na utakmici protiv Po Basketa izjednačio klubski rekord sa 12 pogođenih slobodnih bacanja. Strahinja kostić je na tom meču zabeležio svoj najbolji učinak sa 7 postignutih poena i 2 koša iz igre. Sa 2 koša iz igre svoj najbolji učinak ostvario je i Andrija Zdravković. Na utakmici protiv Mladosti Stefan Jovanović i Vuk Vranić su oborili lične rekorde po broju postignutih poena sa 11 odnosno 4 poena. Vuk je sa 2 koša iz igre popravio svoj najbolji učinak u toj kategoriji.

Mlađi pioniri nastavili su svoje takmičenje u utešnoj ligi porazom od Sloge u Petrovcu na Mlavi 50:37 (Pavlović Uroš 12, Zlatanović Lazar 11, Zdravković Andrija 4, Kostić Strahinja 3, Rakić Veljko 2, Vranić Vuk 2, Nevenkić Stefan 2, Savić Filip 1, Petrović Aleksandar, Marković Lazar). Solidna igra naših momaka koji u ovom sastavu nisu mogli bolje. Svoje prvo slobodno bacanje ubacio je Filip Savić.

Minibasketaši pružaju odlične partije i pokazuju da klub uz njih ima svetlu budućnosti.

Kadeti i kadetkinje su završili takmičenje i u potpunosti smo zadovoljni ostvarenim rezultatima, pionire očekuje velika borba za plasman na finalni turnir, dok će mlađi pioniri odigrati još 5 za njih jako važnih utakmica. U nastavku sezone i nadalje trudićemo se da vas izveštavamo jednom nedeljno o ostvarenim rezultatima.