Miljan Radosavljević

Sjajna igra kadetkinja, Miljan najbolji strelac

Za nama je zanimljiva nedelja u kojoj smo odigrali veliki broj utakmica. Pioniri i kadetkinje su i dalje neporaženi dok su mlađi pioniri i kadeti ubeležili poraze. Odigrali smo i prve minibasket utakmice!

Prvi su na teren istrčali mlađi pioniri. U subotu 04.11.2017. ugostili su ekipu Plane. Gosti su zasluženo slavili rezultatom 22:35, po četvrtinama 04:14; 04:01; 04:08; 10:12.

Jedini raspoloženi igrač u našem timu bio je kapiten Lazar Zlatanović. Postigao je 13 poena što je njegov najbolji učinak. Takođe ostvario je svoj najbolji učinak sa 6 koševa iz igre. Ostali momci se nisu najbolje snašli. Jedino je još Mihajlo Krstić odigrao solidnu utakmicu sa 4 postignuta poena. Ovo je njegov najbolji učinak do sada uz dva koša iz igre. Svoje prve utakmice u karijerama odigrali su Mihajlo Miović i Predrag Todorović.

4. Zlatanović Lazar 13,
5. Miović Mihajlo,
6. Kostić Strahinja,
7. Rakić Veljko,
8. Vranić Vuk,
9. Krstić Mihajlo 4,
10. Jovanović Stefan 3,
11. Todorović Predrag,
12. Petrović Aleksandar,
13. Radovanović Vuk,
14. Pavlović Uroš 2,
15. Zdravković Andrija.

Sutradan na teren su prvi izašli minibasketaši. Protivnik je bila ekipa Mladosti iz Smederevske Palanke. U ovom uzrastu se ne beleži rezultat. Svakako možemo biti zadovoljni igrom naših dečaka i devojčica. Na ovom meču nastupili su: Nevenkić Stefan, Petrović Dušan, Petrović Miloš, Arsić Aleksandar, Mađerčić Aleksandar, Stevanetić Luka, Stojanović Mihajlo, Antić Luka, Filipović Vladimir, Spasić Anja, Jovanović Nina, Bojanić Mina, Đurić Natalija, Arsić Nikola i Jović Luka.

Po završetku ove utakmice na teren su izašli kadeti ova dva tima. Gosti su očekivano pobedili, mada ne tako lako kako je to možda bilo očekivano. Konačan rezultat 63:76, po četvrtinama 17:22; 11:16; 15:20; 20:18.

Gosti su igrali zonski presing tokom celog meča. Međutim naš tim nije imao mnogo problema sa agresivnom odbranom gostiju. Na ovom meču Miljan Radosavljević postao je najbolji strelac u kratkoj klupskoj istoriji. Trenutno ima 644 poena na svom kontu. Dobro smo rasporedili poene pa je naš najefikasniji igrač bio je Aleksandar Mikarić sa 14 postignutih poena. Pratili su ga Ognjen Milašinović sa 13, Miljan sa 11 i David Nikolić sa 10 postignutih poena. Ognjenu je ovo utakmica na kojoj je postigao najviše poena i koševa iz igre, dok su David i Bogdan Zlatanović oborili lične rekorde po broju pogođenih penala sa 4, odnosno 3 pogotka. Miljan Čukić je sa 4 poena popravio svoj najbolji učinak za novi klub a Lazar Stailković je postigao svoje prve kadetske poene.

4. Stailković Lazar 2,
5. Petrović Aleksandar,
6. Čukić Miljan 4,
7. Zlatanović Bogdan 9,
8. Mikarić Aleksandar 14,
10. Nikolić David 10,
12. Milašinović Ognjen 13,
14. Radosavljević Miljan 11.

Kasnije toga dana kadetkinje su dočekale ekipu Palanke 2012 i pomalo neočekivano pobedile rezultatom 62:51, po četvrtinama 11:09; 18:17; 14:03; 19:22.

Kontrolisale su naše devojke utakmicu celim tokom i na kraju potpuno zasluženo pobedile. Fantastičnom igrom u trećoj četvrtini rešile su pitanje pobednika, te su u poslednjoj četvrtini sve igračice dobile priliku da zaigraju. Najefikasnije u našem timu bile su Nina Stevanović sa 24 i Kristina Spasić sa 14 postignutih poena. Raspoložena je bila i Teodora Jovanović sa 8 poena. Pored njih tri svoj najbolji poenterski učinak za klub ostvarila je i Iva Pantović koja je postigla 6 poena. Milena Bakalović postigla je svoj prvi koš iz igre za klub a Taisa Lekić odigrala je svoju prvu utakmicu. Sve devojke su pokazale veliku želju i borbenost. Učinak od 24 poena doveo je Ninu na deobu 6. mesta najboljih poenterskih učinaka na jednom meču za naš klub. Takođe Nina je sada na deobi 6. mesta po broju pogođenih slobodnih bacanja na jednom meču sa 6 pogodaka.

4. Stevanović Nina 24 (2 trojke),
5. Savić Teodora,
6. Bakalović Milena 2,
7. Nešić Aleksandra,
8. Lekić Taisa,
9. Jovanović Teodora 8,
10. Spasić Kristina 14,
11. Torlaković Anastasija 3,
12. Pantović Iva 6,
13. Spasić Milena 5 (1 trojka),
15. Ercegovčević Mila.

Sutradan minibasketaši su odigrali i svoju drugu utakmicu protiv Palanke 2012. Ponovo su pokazali dobru igru. Na ovom meču nastupali su sledeći igrači: Nevenkić Stefan, Petrović Dušan, Radojević Mateja, Petrović Miloš, Arsić Aleksandar, Mađerčić Aleksandar, Stevanetić Luka, Stojanović Mihajlo, Antić Luka, Filipović Vladimir, Spasić Anja, Jovanović Nina, Bojanić Mina, Arsić Nikola i Jović Luka.

Poslednji meč sa kojeg ćemo vas izvestiti odigran je u utorak 08.11.2017. godine. Pioniri su savladali Semendriu rezultatom 83:25, po četvrtinama 18:08; 28:06; 15:06; 22:05.

Naša ekipa je fizički dominantnija u odnosu na protivnika što pokazuje i konačan rezultat. Stefan Mančić postao je tek 6. igrač koji je odigrao 50 utakmica za klub. Pored toga na ovom meču Stefan je postao tek 4. igrač koji je postigao više od 300 poena za klub. Mihajlo Janićijević postigao je svoj 100. poen u karijeri. Najbolje učinke na jednom meču po broju postignutih poena na jednom meču ostvarili su Lazar Stailković sa 13, Jovan Jovanović sa 13, Vuk Pavlović sa 12 i Stefan Simonović sa 8 postignutih poena. Sa 6 koševa iz igre Đorđe Mitrović ostvario je svoj najbolji učinak.

4. Mitrović Đorđe 13,
5. Simonović Stefan 8,
6. Mančić Stefan 6,
7. Vranić Stefan 3 (1 trojka),
8. Vranić Novica 7,
9. Pavlović Vuk 12,
10. Stailković Lazar 13 (2 trojke),
12. Stefanović Mateja 2,
13. Jovanović Jovan 13,
14. Petrović Aleksandar 4,
15. Janićijević Mihajlo 2.

U narednim danima očekuje nas još utakmica sa kojih ćemo vas izveštavati!

1 мишљење на “Sjajna igra kadetkinja, Miljan najbolji strelac

Затворено за коментаре.