Stefan Vranić

Uspešan početak sezone

U prethodnih nekoliko dana naši igrači odigrali su 5 utakmica i zabeležili 4 pobede.

U nedelju 29.10.2017. godine prvi su na parket OŠ Jovan Jovanović Zmaj istrčali mlađi pioniri našeg kluba i KK Carine. Nakon velike borbe uz dosta sreće slavili su naši klinci rezultatom 27:28, po četvrtinama 08:03; 04:06; 04:17; 11:02.

Nakon izuzetno neefikanog prvog poluvremena, u kome smo ukupno postigli 9 poena, ulaskom u igru Aleksandra Petrovića naši dečaci pronalaze napadački ritam. Ukupno 17 postignutih poena u trećoj četvrtini donelo nam je +10 na ulasku u poslednjih 8 minuta igre. U poslednjoj četvrtini promašili smo veliki broj šuteva. Naši domaćini su polako topili prednost. Na dve sekunde do kraja imali su i poslednji napad koji im je mogao doneti pobedu, ali nisu uspeli da dođu do kvalitetnog šuta i Despoti su odneli pobedu. Zanimljivo je da je ovo 10. uzastopna pobeda mlađih pionira računajući utakmice iz prošle sezone. Najefikasniji igrač u našem timu bio je Lazar Zlatanović sa 9 postignutih poena od čega 4 iz igre. To su njegovi najbolji učinci do sada. Odličan je bio i Aleksandar Petrović sa 6 postignutih poena, prvih u karijeri. Svoj najbolji učinak ostvario je i Uroš Pavlović sa 5 postignutih poena. Svoju prvu utakmicu i svoje prve poene upisao je Vuk Vranić.

4. Zlatanović Lazar 9,
5. Nevenkić Stefan 3,
6. Kostić Strahinja,
7. Rakić Veljko,
8. Vranić Vuk 2,
9. Krstić Mihajlo,
10. Jovanović Stefan 3,
11. Savić Filip,
12. Petrović Aleksandar 6,
13. Radovanović Vuk,
14. Pavlović Uroš 5,
15. Zdravković Andrija.

U međuvremenu kadetkinje su započele istorijsku prvu utakmicu ženske sekcije našeg kluba. Naše devojke slavile su prvu pobedu na gostovanju u Gruži ekipi Zicer 2014. Rezultat na kraju utakmice bio je 26:40, po četvrtinama 10:06; 08:11; 02:10; 06:13.

Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, odigrale su naše devojke fantastičnu odbranu u drugom poluvremenu i primile samo 8 poena. Povele su početkom 3. četvrtine i do kraja nisu ispuštale prednost. Svoje prve utakmice za klub odigrale su Nina Stevanović, Anastasija Torlaković, Teodora Jovanović, Mila Ercegovčević, Milena Bakalović, Milica Mišković, Aleksandra Nešić i Teodora Savić. Najefikasnija je bila Nina Stevanović sa 19 postignutih poena. Time je već na prvoj utakmici našla svoje mesto među 10 najboljih poentera na jednom meču u klubu. Pratile su je sestre Spasić, Kristina sa 6 i Milena sa 5 postignutih poena. Milena je pogodila svoju prvu trojku u karijeri. Svoje prve poene za klub upisale su i Aleksandra Nešić 4, Anastasija Torlaković 3, Teodora Jovanović 2 i Milena Bakalović 1.

4. Stevanović Nina 19,
5. Savić Teodora,
6. Bakalović Milena 1,
7. Nešić Aleksandra 4,
9. Jovanović Teodora 2,
10. Spasić Kristina 6,
11. Torlaković Anastasija 3 (1 trojka),
12. Pantović Iva,
13. Spasić Milena 5 (1 trojka),
14. Mišković Milica,
15. Ercegovčević Mila.

Nakon utakmice mlađih pionira na teren su izašli pioniri Carine i Despota. U duelu dve odlične ekipe Despoti su pobedili rezultatom 36:42, po četvrtinama 05:14; 10:03; 13:14; 08:11.

Odlično su naši momci otvorili utakmicu i imali plus 9 na kraju prve četvrtine. Međutim u drugoj četvrtini ulaze u kontra ritam te celu četvrtinu nisu postigli koš iz igre. Zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani uspeli su da sačuvaju prednost. Treća četvrtina donela je bolju igru obe ekipe u napadu. Krajem ovog perioda dogodio se presudni momenat na utakmici. Pri rezultatu 28:28 Mihajlo Janićijević pogodio je trojku sa polovine terena. To je podiglo samopouzdanje naših igrača koji su mirno priveli utakmicu kraju. Najefikasniji u našem timu bili su Stefan Vranić i Đorđe Mitrović sa po 12 postignutih poena, a 9 je dodao Novica Vranić.

4. Mitrović Đorđe 12,
6. Mančić Stefan 2,
7. Vranić Stefan 12,
8. Vranić Novica 9 (1 trojka),
9. Pavlović Vuk,
10. Stailković Lazar,
13. Jovanović Jovan,
14. Petrović Aleksandar 6,
15. Janićijević Mihajlo 3 (1 trojka).

Program su zatvorili kadeti ova dva tima. Carina je zabeležila očekivanu pobedu rezultatom 61:37, po četvrtinama 13:08; 18:09; 12:14; 08:16.

Domaćini su kontrolisali utakmicu od početka do kraja. Naši momci su uspeli da se sredinom treće četvrtine približe na -6 ali više od toga nisu mogli. Najefikasniji u našem timu bili su Miljan Radosavljević sa 12 i Aleksandar Mikarić sa 10 poena. Miljan je pogodio svoju 200. dvojku u karijeri a Aleksandar je ubacio svoje 100. slobodno bacanje. Ognjen Milašinović pogodio je svoju prvu trojku za klub. Bogdan Zlatanović odigrao je svoju 50. utakmicu. On je tek 5. igrač koji je došao do te brojke.

4. Mitrović Đorđe,
5. Vranić Stefan,
6. Čukić Miljan 2,
7. Zlatanović Bogdan 1,
8. Mikarić Aleksandar 10,
9. Nikolić Jovan 5 (1 trojka),
10. Nikolić David,
11. Stefanović Đorđe 4,
12. Milašinović Ognjen 3 (1 trojka),
14. Radosavljević Miljan 12.

Sutradan pioniri su gostovali Požarevcu i pobedili rezultatom 62:67, po četvrtinama 22:18; 10:17; 17:20; 13:12.

Iako su nešto slabije otvorili utakmicu uspeli su naši pioniri da naprave preokret u prvom poluvremenu i na veliki odmor odu sa tri poena viška. Kontrolisali su tok utakmice do samog kraja i odneli izuzetno važnu pobedu koja ih dovodi u dobru poziciju za prolazak u drugi krug. Najefikasniji na ovom meču bili su Stefan Vranić sa 18 i Đorđe Mitrović sa 17 postignutih poena. Dvocifren je bio i Mihajlo Janićijević sa 12 postignutih poena. Na ovom meču postavili smo klupski rekord sa 26 pogođenih slobodnih bacanja. Stefan i Đorđe su pogodili po 7 a Mihajlo 6. Đorđe je tako zauzeo 5. poziciju na listi igrača koji su postigli najviše poena na jednom meču, dok se Mihajlo nalazi na deobi 6. mesta. Pored toga Đorđe je postavio svoj lični rekord po broju postignutih poena – 17 i po broju postignutih koševa iz igre na jednom meču – 5. Svoju prvu trojku u karijeri pogodili su Stefan Simonović i Stefan Mančić.

4. Mitrović Đorđe 17,
5. Simonović Stefan 3 (1 trojka),
6. Mančić Stefan 7 (1 trojka),
7. Vranić Stefan 18 (1 trojka),
8. Vranić Novica 1,
9. Pavlović Vuk 1,
10. Stailković Lazar,
11. Lović Aleksa,
12. Stojmanovski Vasilije,
13. Jovanović Jovan 1,
14. Petrović Aleksandar 7,
15. Janićijević Mihajlo 12.

U narednim danima očekuje nas 8 novih utakmica. Svim našim članovima želimo mnogo uspeha.